انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
گزارش برگزاری دوازدهمین نشست علمی انجمن با سخنرانی آقای دکتر حقانی

 

 دوازدهمین نشست علمی انجمن با سخنرانی آقای دکتر حقانی، در روز یکشنبه یکشنبه 1391/04/18 از ساعت 15 الی 17 با عنون علوم انسانی ، گذشته ، حال و آینده  از منظر مدیریت بر آموزش ، برگزار شد.

این نشست که با حضور اعضاء حقیقی و حقوقی انجمن و سایر علاقه مندان رشته مدیریت آموزشی در اداره کل آموزش و پرورش منطقه 9 تهران برگزار گردید، در ابتدا آقای دکتر بهرنگی ریاست محترم انجمن به بیان گزارشی از روند مثبت و روبه رشد توسعه و گسترش شعب های انجمن در 10 استان کشور خبرداد و اعلام نمودند که با همت و تلاش بی دریغ دوستان این مهم درحال افزایش است، تاحدی که یکی از اهداف اصلی را که همانا  گسترش شعب های انجمن در سراسر ایران می باشد را پوشش خواهد داد و فعالیت خواهد نمود.

ایشان در پایان، سخنان خود را با قدر دانی از تلاش فراوان و بی دریغ هئیت مدیره و مسئولان اجرایی و کمیته های انجمن  در توسعه انجمن به اتمام رساندند.

در ادامه آقای دکتر حقاتی رئیس محترم دانشکده مدیریت و اقتصاد صنعت آب و برق به ارائه سخنرانی خود با عنوان علوم انسانی ، گذشته ، حال و آینده  از منظر مدیریت بر آموزش پرداختند.

ایشان در ابتدا با تعریف علم و نظریه و جایگاه آن در علوم انسانی و سایر علوم از منظر معلم اول و ثانی (ارسطو و فارابی) و همچنین  سیر تحولات علوم ، بخصوص علوم انسانی  از ابتدا تا کنون و نقش پر اهمیت انقلاب صنعتی در این تحولات عظیم پرداختند.

در ادامه ایشان عوامل مهم و تاثیر گذار بر شکل گیری رشته علوم انسانی در ایران و تاریخ روند این شکل گیری را با تاسف از اینکه چرا این رشته مهم از ابتدا با درجه اهمیت و توجه کمتری نسبت به سایر رشته ها(ریاضی ، فیزیک و علوم تجربی)مورد استفاده قرار گرفته است مواجه شده؟

ضعف و نقص عدم نگرش مثبت به این رشته از ابتدا تا کنون صدمات فراوان و جبران ناپذیری به بدنه جوامع علمی و پژوهشی این رشته در ایران وارد نموده است.

ایشان در انتها نقش و جایگاه مهم مدیریت بر آموزش را در ایران و یاری نمودن این رشته به برخی مشکلات بر شمرده را خاطرنشان نمودند و با ابراز خرسندی از اینکه این رشته با جامعیت ، ژرف اندیشی و انعطاف پذیری و عمق بخشیدن در اندیشه انسانها باعث توسعه شناخت و تغییر نگرش عظیمی در این عرصه و به تبع آن باعث تعالی افکار و تغییر رفتار و بهبود رشته های علوم انسانی و پیدا نمودن جایگاه اصلی خود گردیده و حرف های فراوانی برای گفتن دارد.

در پایان نشست خانم ها: مریم برادران،صدیقه مهدیخانی ،مریم شاه شرفی،فریبا بیگی، فاطمه جانقلی و سایر شرکت کنندگان با تقدیم دسته گل از زحمات دکتر بهرنگی و دکتر حقانی در جهت رشد و توسعه انجمن و رشته مدیریت آموزشی در ایران ، قدر دانی گردید.

 

منبع : آقاي صادقي مسئول روابط عمومي انجمن
نویسنده خبر : كريمي (مسئول سايت انجمن)
تاریخ انتشار : 1391/04/19 - 10:55
سایت های مرتبط
پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شوراي انجمن هاي علمي ايران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه تخصصی مجلات نور
نمایه رایگان نشریات (مجلات) علمی پژوهشی کشور
کتابخانه ملی ایران
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایرانIRANDOC
آدرس اختصاصی فصلنامه علمی - پزوهشی رهیافتی نو در مدیریت آموزشی
کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی
وب نوشت تخصصی پژوهش علوم اجتماعی
انجمن مديريت آموزشي ايران شعبه استان آذربايجان شرقي
شعبه استان آذربایجان شرقی
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت بر آموزش سازمانها
ieaa.ir@morvarid تلگرام انجمن مدیریت آموزشی ایران
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت مدرسه..
کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت، اقتصاد و کار آفرینی 10 آبان 1396 مطابق با تاریخ 1 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
کنفرانس بین المللی تحولات در علم، فناوری و مهندسی 11 آبان 1396 مطابق با تاریخ 2 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت اقتصاد و حسابداری 27 تیرماه 1396 مطابق با تاریخ 18 July در کشور فرانسه- شهر پاریس.
سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار به تاریخ 12 مرداد ماه 1396 در دانشگاه علم و فرهنگ.
کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد، توانمندی صنعت جهانگردی در توسعه به تاریخ 16 شهریور ماه 1396 در شهر مشهد.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و مهندسی 18 تیر ماه 1396 مطابق با 9 2017July در کشور فرانسه-شهر پاریس .
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از کنفرانس سالانه، پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 11 مرداد ماه 1396 تهران -ایران.
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( اولین کنفرانس ملی مطالعات نوین مدیریت در ایران ) - نمایه شده در پایگاه استنادی جهان علوم اسلام (آی.اس.سی) The first national conference on modern management studies in Iran شهریور ماه 25 - 1396 - کرج
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( کنفرانس ملی رویکردهای نوین علوم انسانی در قرن 21 ) National Conference on new approaches in humanities in the 21st « در تاریخ 16 آذر 1396 در رامسر
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از همایش MEDU2017 TEHRAN, IRAN همایش تحلیل مسائل و تامین منابع مالی در آموزش عالی آموزش🌻🌻🌻🌻
برگزاری ( اولین کنفرانس ملی کاربردی سازی هوش تجاری ) راهکارها و چالش ها، تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران- 2 آذرماه 1396، همراه با حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران و حضور جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان عضو کمیته علمی
برگزاری( اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی )تاریخ برگزاری 22 آذر 1396 مشهد، با حضور انجمن مدیریت آموزشی ایران به عنوان حامی علمی و معنوی و حضور محترم جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان کمیته علمی....
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از اولین کنفرانس ملی نقش حسابداری، اقتصاد و مدیریت در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، 23 آذر 1396 در تبریز، تالار وحدت دانشگاه تبریز
انجمن مدیریت آموزشی ایران شعبه استان اصفهان
طراحی و اجرا: شرکت آداک