انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
پيام رئيس انجمن به مناسبت برگزاري كارگاه آموزشي

بسمه تعالی

پیام ریاست انجمن  مدیریت  آموزشی ایران

ما نمی‌توانیم شاهد آن باشیم  که آموزش و پرورش ما در برابر مسایل روز به شیوه‌ای عمل کند که کارآیی  خود را از دست داده و متعلق به گذشته است. نیز ما نمی‌توانیم  شاهد آن باشیم که شکلهای نو آموزش و پرورش بر مرکب شکلهای کهنه و نا مناسب گذشته تجدید بنای آموزش و پرورش را رقم زند. انجمن مدیریت  آموزشی ایران به  عنوان سازمان غیر دولتی و غیررسمی می‌خواهد محیطی را فراهم آورد که آموزش و پرورش فرصت یابد تا در آن فرصت به راههای نو آموزشی وپرورشی بیندیشد تا انسان بتواند درون خود را اسلامی سازد و خود با فطرت خود آگاه شود.  بدین مناسبت الگوی جدیدی به نام مدیریت برای آموزشی که پرورش انسان را در مد نظر داشته در همۀ موضوعهای درسی قابلیت کاربرد دارد مطرح می‌کند. تحقیقات جاری نوید بخش موفقیت این الگو برای پرورش انسان است. انشاء‌الله  توضیح آن  به نوبۀ خود بیان  خواهد شد. در این الگو به چند نکتۀ اساسی تأکید  شده است.

1-     مدیریت بر آموزش علوم مختلف، مبتنی بر فراهم ساختن محیط مناسبی است که در آن دانش‌آموزان خود فرصت یادگیری را بیابند و خود راهنمای یادگیری خود باشند و به خود برای توسعۀ شناخت خود کمک کنند.

2-     دانش‌آموزان خود آورندۀ پیش سازماندهندۀ ذهنی در بارۀ مبحث درسی می‌باشند.

3-     دانش‌آموزان در کنار مهارت‌یابی در دریافت مفاهیم مباحث درسی به مهارتهای عمومی دریافت مفاهیم  زنده‌گی خود دست می‌یابند.

4-     سطح یادگیری را به فراتر از بالاترین سطح یادگیری مورد نظر بنیامین  بلوم می‌رسانند.

5-     هدف زندگی را توسعۀ شناخت خود و کمک به دیگران برای  توسعۀ شناخت خود می‌دانند.

بنابراین بیانات جلسۀ بعد در حول مدیریت بر آموزش علوم به منظور پرورش مهارتهای  عمومی دریافت مفاهیم زندگی و توسعۀ آن در نظر گرفته‌شده که مشمول جزئیات زیر است:

1-     نشان دادن الگوی مدیریت بر آموزش علوم که در ده  فرمان خلاصه خواهد شد.

2-     ملاحظۀ فیلمی 45 دقیقه‌ای که در آن کاربرد الگو در آموزش مباحث سازمان ومدیریت مورد ملاحظه قرارخواهد گرفت.

3-     نشان دادن یک نمونه از کاربرد الگوی استقرایی برای عملیاتی کردن الگوی مذکور در عمل.

4-     بیان الگوهای تدریسی که می‌توانند به اجرای الگوی مدیریت آموزش علوم  مختلف برای یادگیری، آموزش و پرورش کمک نمایند.

جا دارد از کسانی که امکانات مشارکت انجمن مدیریت آموزشی ایران را در این دورۀ آموزشی فراهم آورده‌اند و  کسانی که در کسوت راهنمای تعلیماتی به بهبود کیفیت آموزش کلاسها خدمت می‌کنند تشکر و قدردانی نماید.

 

دکتر محمدرضا بهرنگی

رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران

عضو هیئت مدیرۀ سازمان جهانی آموزش علوم و تکنولوژی، ریاست کمیتۀ علمی و نمایندۀ آن در کشورهای خلیج  فارس

منبع : رئيس انجمن
نویسنده خبر : كريمي( مسئول سايت انجمن)
تاریخ انتشار : 1391/08/29 - 8:55
سایت های مرتبط
پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شوراي انجمن هاي علمي ايران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه تخصصی مجلات نور
نمایه رایگان نشریات (مجلات) علمی پژوهشی کشور
کتابخانه ملی ایران
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایرانIRANDOC
آدرس اختصاصی فصلنامه علمی - پزوهشی رهیافتی نو در مدیریت آموزشی
کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی
وب نوشت تخصصی پژوهش علوم اجتماعی
انجمن مديريت آموزشي ايران شعبه استان آذربايجان شرقي
شعبه استان آذربایجان شرقی
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت بر آموزش سازمانها
ieaa.ir@morvarid تلگرام انجمن مدیریت آموزشی ایران
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت مدرسه..
کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت، اقتصاد و کار آفرینی 10 آبان 1396 مطابق با تاریخ 1 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
کنفرانس بین المللی تحولات در علم، فناوری و مهندسی 11 آبان 1396 مطابق با تاریخ 2 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت اقتصاد و حسابداری 27 تیرماه 1396 مطابق با تاریخ 18 July در کشور فرانسه- شهر پاریس.
سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار به تاریخ 12 مرداد ماه 1396 در دانشگاه علم و فرهنگ.
کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد، توانمندی صنعت جهانگردی در توسعه به تاریخ 16 شهریور ماه 1396 در شهر مشهد.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و مهندسی 18 تیر ماه 1396 مطابق با 9 2017July در کشور فرانسه-شهر پاریس .
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از کنفرانس سالانه، پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 11 مرداد ماه 1396 تهران -ایران.
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( اولین کنفرانس ملی مطالعات نوین مدیریت در ایران ) - نمایه شده در پایگاه استنادی جهان علوم اسلام (آی.اس.سی) The first national conference on modern management studies in Iran شهریور ماه 25 - 1396 - کرج
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( کنفرانس ملی رویکردهای نوین علوم انسانی در قرن 21 ) National Conference on new approaches in humanities in the 21st « در تاریخ 16 آذر 1396 در رامسر
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از همایش MEDU2017 TEHRAN, IRAN همایش تحلیل مسائل و تامین منابع مالی در آموزش عالی آموزش🌻🌻🌻🌻
برگزاری ( اولین کنفرانس ملی کاربردی سازی هوش تجاری ) راهکارها و چالش ها، تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران- 2 آذرماه 1396، همراه با حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران و حضور جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان عضو کمیته علمی
برگزاری( اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی )تاریخ برگزاری 22 آذر 1396 مشهد، با حضور انجمن مدیریت آموزشی ایران به عنوان حامی علمی و معنوی و حضور محترم جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان کمیته علمی....
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از اولین کنفرانس ملی نقش حسابداری، اقتصاد و مدیریت در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، 23 آذر 1396 در تبریز، تالار وحدت دانشگاه تبریز
انجمن مدیریت آموزشی ایران شعبه استان اصفهان
طراحی و اجرا: شرکت آداک