انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
اعلام زمان و مکان برگزاری کارگاه آموزشی

 

 

انجمن مدیریت آموزشی ایران با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می کند

کارگاه آموزشی با عنوان کاربست الگوی مدیریت آموزش علوم و اقدام پژوهی

توسط دکتر محمدرضا بهرنگی

محل برگزاری: آدرس: خیابان استاد نجات‌الهی، تقاطع خیابان ورشو

تاریخ برگزاری اولین کارگاه آموزشی: 28 دیماه 1391

تاریخ برگزاری دومین کارگاه آموزشی: 12 بهمن‌ماه 1391

تاریخ برگزاری سومین کارگاه آموزشی: 19 بهمن‌ماه 1391

محل برگزاری: خانه اندیشمندان علوم انسانی- نبش خیابان استاد نجات‌الهی (ویلا)- بالاتر از خیابان طالقانی

ساعت برگزاری : 12-30/8  تا  17-13

علاقمندان به شرکت در این کارگاه‌های آموزشی برای کسب توضیحات بیشتر به سایت انجمن مدیریت آموزشی رجوع نمایند

موضوعات کارگاه اول پنجشنبه 28 دی‌ماه 1391:

در این کارگاه الگوی مدیریت آموزش علوم مختلف با اسلاید و توضیحات استاد معرفی می‌شود. فیلمی از نحوۀ کاربرد آن در آموزش نظریه‌های سازمان و مدیریت پخش می‌شود، نمونه‌ای از سناریوی شکل یافته در مبحث دسته‌بندی در زیست‌شناسی به صورت اسلاید ارائه می شود، نمایشگاهی از کارهای عملی دانشجویان مدیریت آموزشی مبتنی بر کاربرد این الگوی مدیریت بر آموزش علوم به نمایش گذارده می‌شود و سر انجام به کسانی که در این مرحلۀ اول کارگاه الگوی مدیریت بر آموزش شرکت کرده‌اند گواهینامۀ به زبان فارسی و انگلیسی و به امضای رئیس کمیتۀ علمی، رئیس منطقۀ خلیج فارس عضو هیئت مدیره سازمان جهانی آموزش علوم و تکنولوژی و نیز رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران اعطاء می‌شود. هزینۀ ثبت نام در دورۀ اول مبلغ 900000 ریال تعیین شده که  برای دانشجویان این مبلغ 400000 ریال در نظر گرفته شده است. برای 10 نفر از دانشجویانی که در تدارک این کارگاه و نیز نمایشگاه آن همکاری داشته‌اند ترتیبی اتخاذ خواهد شد که بتوانند به طور مجانی در دورۀ دوم این کارگاه شرکت نمایند. مبالغ دریافتی صرف هزینه‌های نهار، پذیرایی و خدمات پشتیبانی انجمن مدیریت آموزشی ایران برای تشکیل این کارگاه خواهد شد.

 

موضوعات کارگاه دوم پنجشنبه 12 بهمن‌ماه 1391:

این دوره به دلیل نزدیک شدن پایان ارسال مقاله به کنفرانس انجمن پژوهش در آموزش علوم استرالیا در روز پنجشنبه 5 دی 1391 تشکلیل می‌شود. در این دوره الگوهای تدریس برای مدیریت آموزش مباحث علوم و نیز تدوین سناریوهای درسی با استفاده از الگوهای یادگیری ارائه می‌شود. تهیۀ سناریوی مبحث مورد علاقه از مباحث علوم مربوط به فراگیران مهم است. این علوم می‌تواند علوم انسانی و علوم محض و پایه باشد. در این دوره استفاده از الگوی ده مرحله‌ای مدیریت آموزش علوم در درس نظریه‌های پیشرفته سازمان و مدیریت به  نمایش گذارده می‌شود و همچنین نگرش فراگیران دربارۀ تدریس مطابق الگو با استفاده از  از دو پرسشنامه محقق ساخته سنجیده می‌شود. در اصل، ابزار گرد‌آوری داده‌ها در این الگوی مدیریت آموزش مباحث علوم مرکب از سه پرسشنامه است که به ترتیب داده‌های مرتبط به آثار آموزشی در سطوح یادگیری بالا، داده‌های مرتبط با آثار پرورشی و آثار پیشرفت تحصیلی فراگیران را می‌سنجد.  نحوۀ ادارۀ این دوره به شکل سمپوزیم مرکب از کسانی است که در دورۀ اول شرکت کرده و در پایان آن داوطلبی خود را برای شرکت در این سمپوزیم اعلام کرده‌اند و در پایان  دورۀ اول ثبت نام  نموده‌اند. هزینۀ ثبت نام در این دوره 060000 ریال و برای دانشجویان 300000 ریال می‌باشد. در پایان این دوره نیز به کسانی که با موفقیت این دوره را بگذرانند گواهینامۀ پایان دومین دوره اعطا خواهد شد. محور اصلی این کارگاه آموزشی دراین دوره بیان نحوۀ کاربری الگوهای تدریس در مدیریت آموزش مباحث علمی و نیز هدایت سناریوی شرکت کننده‌گان بر محور رعایت الگوی مدیریت آموزش علوم است. 10 نفر از دانشجویانی  که در مرحلۀ اول همکاری داشته و به برگزاری نمایشگاه مدیریت آموزشی کمک کرده‌اند از پرداخت هزینۀ ثبت نام این دوره معاف خواهند بود. در مرحلۀ دوم کارگاه آموزشی فراگیران با روشهای آماری و استنباطی برای بررسی آثار پرورشی و بینشی و نیز آثار آموزشی آشنا شده و از داده‌های سنجش این آثار با ملاحظۀ  تفاوت نمرات و میانگین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و انحراف معیار آنها نسبت به مطلوبیت الگو استفاده می‌شود. فرمول اندازۀ اثر نیز بیان شده و از آن برای محاسبات آماری و توصیف وضعیت جاری و مطلوب برخوردار می‌شود.

موضوعات کارگاه سوم پنجشنبه 19 بهمن‌ماه 1391:

سومین دوره مرکب از شرکت کنندگانی است که دوره‌های گذشته را طی کرده‌ و سناریوی نسبتا"  کاملی بر اساس الگوی مدیریت بر آموزش تهیه کرده‌ و برای این سفرعلمی واجد شرایط می‌باشند. در صورتی که درخواست پروفسور فن‌شاین مورد اجابت انجمن استرالیایی پژوهش در آموزش علوم قرار گیرد و گزارش آن به انجمن مدیریت آموزشی ایران اعلام شود آنگاه این دوره بیشتر شکل تکمیل مقالات برگزیده می‌گیرد و برای راهنمایی عملی در کامل کردن مقالات برگرفته از تحقیقات مبتنی بر آموزش دو دورۀ قبل اعضا در نظر گرفته شده است. لازم است ترجمۀ این مقالات به زبان انگلیسی در این دوره برای ارائه به کنفرانس انجمن آسترالیایی پژوهش در آموزش علوم بررسی شود و نیز کیفیت آنها برای مناسبت درج در فصلنامۀ "مدیریت آموزش سازمان‌ها" که ارگان انجمن مدیریت آموزشی ایران است و یا برای درج در فصلنامۀ علمی/پژوهشی رهیافت مدیریت و یا سایر نشریات ومجلات دیگر داخلی و خارجی ارزیابی گردد. هزینۀ شرکت در این دوره 200000 ریال برای کلیۀ شرکت کننده‌گان است.  ثبت نام برای این دوره در پایان دورۀ دوم انجام خواهد گرفت. کلیۀ در‌آمدها صرف هزینۀ ناهار و پذیرایی و هزینه‌های مربوط به همکاران پشتیبان و خدمات در انجمن مدیریت آموزشی ایران خواهد شد.

این کارگاه حرفه‌ای شدن در آموزش طبق الگوی جدید مدیریت آموزش مباحث علوم مختلف را همراه با توسعۀ شناخت، بینش و تفکر هدف قرار داده و به مفاهیم مورد توجه در مدیریت آموزشی و مدیریت آموزش علوم می‌پردازد.

شرایط ثبت نام :

پرداخت مبلغ 90 هزار تومان به حساب انجمن- مبلغ 40هزار تومان برای کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در کلیۀ رشته‌های علوم و علوم پایه و به‌ویژه مدیریت آموزشی علاقمند به پژوهش در باب مدیریت آموزش علوم. نحوۀ ثبت نام در دورۀ دوم و  سوم در پایان کارگاه اول اعلام خواهد شد.

 بر روی فیش پرداختی عنوان کارگاه آموزشی قید شده و تصویر آن به آدرس انجمن ارسال گردد.

ظرفیت شرکت کنندگان در این کارگاه محدود به 80 نفر و به ترتیب زمان ثبت نام می‌باشد.

 

منبع : رئیس انجمن با تشکر از خانم عالمین
نویسنده خبر : کریمی(مسئول سایت انجمن)
تاریخ انتشار : 1391/10/16 - 14:38
سایت های مرتبط
پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شوراي انجمن هاي علمي ايران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه تخصصی مجلات نور
نمایه رایگان نشریات (مجلات) علمی پژوهشی کشور
کتابخانه ملی ایران
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایرانIRANDOC
آدرس اختصاصی فصلنامه علمی - پزوهشی رهیافتی نو در مدیریت آموزشی
کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی
وب نوشت تخصصی پژوهش علوم اجتماعی
انجمن مديريت آموزشي ايران شعبه استان آذربايجان شرقي
شعبه استان آذربایجان شرقی
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت بر آموزش سازمانها
ieaa.ir@morvarid تلگرام انجمن مدیریت آموزشی ایران
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت مدرسه..
کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت، اقتصاد و کار آفرینی 10 آبان 1396 مطابق با تاریخ 1 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
کنفرانس بین المللی تحولات در علم، فناوری و مهندسی 11 آبان 1396 مطابق با تاریخ 2 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت اقتصاد و حسابداری 27 تیرماه 1396 مطابق با تاریخ 18 July در کشور فرانسه- شهر پاریس.
سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار به تاریخ 12 مرداد ماه 1396 در دانشگاه علم و فرهنگ.
کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد، توانمندی صنعت جهانگردی در توسعه به تاریخ 16 شهریور ماه 1396 در شهر مشهد.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و مهندسی 18 تیر ماه 1396 مطابق با 9 2017July در کشور فرانسه-شهر پاریس .
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از کنفرانس سالانه، پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 11 مرداد ماه 1396 تهران -ایران.
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( اولین کنفرانس ملی مطالعات نوین مدیریت در ایران ) - نمایه شده در پایگاه استنادی جهان علوم اسلام (آی.اس.سی) The first national conference on modern management studies in Iran شهریور ماه 25 - 1396 - کرج
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( کنفرانس ملی رویکردهای نوین علوم انسانی در قرن 21 ) National Conference on new approaches in humanities in the 21st « در تاریخ 16 آذر 1396 در رامسر
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از همایش MEDU2017 TEHRAN, IRAN همایش تحلیل مسائل و تامین منابع مالی در آموزش عالی آموزش🌻🌻🌻🌻
برگزاری ( اولین کنفرانس ملی کاربردی سازی هوش تجاری ) راهکارها و چالش ها، تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران- 2 آذرماه 1396، همراه با حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران و حضور جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان عضو کمیته علمی
برگزاری( اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی )تاریخ برگزاری 22 آذر 1396 مشهد، با حضور انجمن مدیریت آموزشی ایران به عنوان حامی علمی و معنوی و حضور محترم جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان کمیته علمی....
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از اولین کنفرانس ملی نقش حسابداری، اقتصاد و مدیریت در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، 23 آذر 1396 در تبریز، تالار وحدت دانشگاه تبریز
انجمن مدیریت آموزشی ایران شعبه استان اصفهان
طراحی و اجرا: شرکت آداک