انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
اعلام برنامه استراتژيك انجمن تا سال 1395 از سوي آقاي دكتر بهرنگي

به نام خدا

برنامۀ استراتژیک انجمن مدیریت آموزشی ایران تا سال 1395

 

نظر به نتایج بررسی فعالیت‌های انجمن در سالهای 1389 تا کنون می‌توان اقدامات عمده‌ای که انجمن می‌تواند در تحقق اهداف و رفع نیازهای عمده خود با توجه به وضعیت و امکانات انجام دهد به شرح زیر استخراج و اعلام می‌گردد :

1.      افزایش تشکیل شعب انجمن در استان‌ها.  با توجه به کمبود امکانات توسعۀ انجمن در تهران تا کنون شعب استان‌های کرمانشاه، سمنان، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، استان خراسان جنوبی، استان خراسان شمالی، چهارمحال بختیاری، گرگان، و استان هرمزگان تشکیل و یا در حال تشکیل است. این استان‌ها بعضا" فعالیت‌های خوبی را به آغاز کرده‌اند که قابل تقدیر است.

2.      افزایش پژوهشگران در مسایل مدیریت آموزش علوم. با توجه به بیش از 40 نفر از پژوهشگرانی که تا کنون توانسته‌اند نتایج پژوهشهای خود را به صورت مقاله تهیه و تدوین نمایند این پتانسیل برای انجمن به وجود آمده که برنامه برای توسعۀ این روال و رساندن این تعداد به 200 پژوهش در سالهای آینده تقویت شود.

3.      انتشارات انجمن. نظر به 7خبرنامۀ انجمن و نیز انتشار فصلنامۀ مدیریت بر آموزش سازمان‌ها و نیز انتشار چکیده‌های اولین همایش مدیریت آموزشی، در نظر است تعداد فصلنامه‌ها به دو مجلد در سال و خبرنامه‌ها به یک خبرنامه در هر ماه و در مجموع 30 خبرنامه برسد. در نظر است نتایج 6 همایش‌ و 30 نشست‌ در 6 کتاب منتشر شود. همچنین در نظر است ویژه‌نامه‌‌ای از پژوهش‌های مرتبط با مدیریت آموزشی و مدیریت آموزش تدارک دیده شود.

4.      تشکیل همایش. نظر به اولین همایش ملی در سال 1391 در نظر است تعداد 6 همایش‌ با موضوعاتی مانند  بررسی آسیب‌های روش‌های تحقیق در پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری با تأکید بر علوم انسانی و مدیریت آموزشی، بررسی محتوایی و منابع دروس مدیریت آموزشی برگزار گردد.

5.      نشست علمی.  در نظر است 30 نشست علمی تا پایان سال 1395 دربارۀ موضوعات نو در حوزۀ مدیریت آموزشی برگزار گردد.

6.     انعقاد قرارداد و مفاهمه. در نظر است کمیتۀ تنظیم قراردادها و مقاوله‌نامه با کمیسیون انجمن‌های کشور برای پژوهش در موضوعات آموزشی طی برنامۀ تنظیم شده به عقد قرارداد پژوهشی و آموزشی با سازمان‌ها، مؤسسات و نهادهای ذیربط بپردازد.

7.      کارگاه آموزشی.  در صورت موافقت وزارت آموزش و پرورش با اجرای کارگاه‌های آموزشی مدیریت آموزش مباحث علوم قرار است تا پایان سال 1395 حداقل 30 کارگاه آموزشی دایر شود.

8.      جلسات هماهنگی شعب.  تشکیل جلسات هماهنگی شعب استان‌ها در هر سال دو بار لازم می‌باشد.

9.      تشکیل مجمع فوق‌العاده.   در هر سال دوبار پیش‌بینی می‌شود.

10.  تشکیل مجمع عمومی.  در پایان تابستان 1392

11.  تشکیل همایش بین‌المللی.  همایش بین‌المللی مدیریت آموزش مباحث علوم یک بار که در صورت فراهم آوردن امکانات مالی و مجوز آن برگزاری این همایش مقدمات همکاری بین‌الملل و استفاده از بیش از 15 منطقۀ بین‌المللی آموزش علوم و تکنولوژی میسر شده است.

12.  مبادلۀ استاد و دانشجو.  تهیه و تدوین برنامۀ دعوت از استادان برجستۀ مدیریت آموزش و مدیریت آموزشی به تعداد 5 نفر و اقدام به اعزام استادان برجستۀ مدیریت آموزش و آموزشی به دانشگاههای معتبر جهانی 5 نفر. بررسی امکانات اعزام دانشجو به خارج و پذیرش دانشجو از خارج در رشتۀ مربوط.

13.  اعزام به کنفرانس‌های خارجی.  تشکیل کمیتۀ اعزام پژوهشگران به کنفرانس‌های بین‌المللی به تعداد بیش از 30 نفر

14.  افزایش اعضای انجمن مدیریت و گسترش آن به حداقل 1000 نفر از مدیران مدارس در مقاطع مختلف و مدیران آموزشی سازمان‌ها.

دکتر محمدرضا بهرنگی

رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران

 

 

منبع : رئيس انجمن
نویسنده خبر : كريمي( مسئول سايت انجمن )
تاریخ انتشار : 1392/05/07 - 10:7
سایت های مرتبط
پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شوراي انجمن هاي علمي ايران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه تخصصی مجلات نور
نمایه رایگان نشریات (مجلات) علمی پژوهشی کشور
کتابخانه ملی ایران
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایرانIRANDOC
آدرس اختصاصی فصلنامه علمی - پزوهشی رهیافتی نو در مدیریت آموزشی
کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی
وب نوشت تخصصی پژوهش علوم اجتماعی
انجمن مديريت آموزشي ايران شعبه استان آذربايجان شرقي
شعبه استان آذربایجان شرقی
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت بر آموزش سازمانها
ieaa.ir@morvarid تلگرام انجمن مدیریت آموزشی ایران
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت مدرسه..
کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت، اقتصاد و کار آفرینی 10 آبان 1396 مطابق با تاریخ 1 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
کنفرانس بین المللی تحولات در علم، فناوری و مهندسی 11 آبان 1396 مطابق با تاریخ 2 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت اقتصاد و حسابداری 27 تیرماه 1396 مطابق با تاریخ 18 July در کشور فرانسه- شهر پاریس.
سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار به تاریخ 12 مرداد ماه 1396 در دانشگاه علم و فرهنگ.
کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد، توانمندی صنعت جهانگردی در توسعه به تاریخ 16 شهریور ماه 1396 در شهر مشهد.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و مهندسی 18 تیر ماه 1396 مطابق با 9 2017July در کشور فرانسه-شهر پاریس .
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از کنفرانس سالانه، پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 11 مرداد ماه 1396 تهران -ایران.
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( اولین کنفرانس ملی مطالعات نوین مدیریت در ایران ) - نمایه شده در پایگاه استنادی جهان علوم اسلام (آی.اس.سی) The first national conference on modern management studies in Iran شهریور ماه 25 - 1396 - کرج
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( کنفرانس ملی رویکردهای نوین علوم انسانی در قرن 21 ) National Conference on new approaches in humanities in the 21st « در تاریخ 16 آذر 1396 در رامسر
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از همایش MEDU2017 TEHRAN, IRAN همایش تحلیل مسائل و تامین منابع مالی در آموزش عالی آموزش🌻🌻🌻🌻
برگزاری ( اولین کنفرانس ملی کاربردی سازی هوش تجاری ) راهکارها و چالش ها، تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران- 2 آذرماه 1396، همراه با حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران و حضور جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان عضو کمیته علمی
برگزاری( اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی )تاریخ برگزاری 22 آذر 1396 مشهد، با حضور انجمن مدیریت آموزشی ایران به عنوان حامی علمی و معنوی و حضور محترم جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان کمیته علمی....
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از اولین کنفرانس ملی نقش حسابداری، اقتصاد و مدیریت در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، 23 آذر 1396 در تبریز، تالار وحدت دانشگاه تبریز
انجمن مدیریت آموزشی ایران شعبه استان اصفهان
طراحی و اجرا: شرکت آداک