انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
در خواست دریافت پیشنهاد برای تهیۀ فهرست برنامه‌های انجمن در سال تحصيلي 93-92

بسمه تعالی

رؤسای محترم شعب انجمن مدیریت اموزشی ایران

با سلام و احترام.

از من نپرسید برای انجمن چه کرده‌ام،  بگویید برای توسعۀ خدمات انجمن چه می‌کنید و خواهید کرد.

تردیدی ندارد که توجه الهی شامل حال انجمن است زیرا موفقیت‌های عبور از سدهای نا آشنا در سر راه گسترش خدمات آن مرهون الطاف اوست و ما به خاطر رضای او می‌خواهیم این انجمن را به مقصد برسانیم. هر چه بیشتر به امور انجمن مشغول می‌شویم متوجه امور بیشتری که انجمن می‌تواند در خدمت به انسان وجامعه انجام دهد می‌شویم.  به هر حال اکنون که زحمات شما در تشکیل شعب انجمن در استان‌های مختلف به ثمر رسیده است می‌خواهیم برنامه‌هایی برای توسعۀ خدمات هر یک به بالندگی و رشد افراد جامعه تدوین کنیم و در این راه از پیشنهادها، هماهنگی و قبول زحمت همکاران استقبال می‌‌نماییم.  بیش از هرچیز ضرورت دارد دبیرخانۀ مرکزی انجمن با کمک و یاری شعب تقویت شود. زیرا نگهداری آن به لحاظ حقوقی، مالیات، وزارت کار و تأمین رفاه، وزارت علوم، بانک، ارائۀ گزارشات مالی سالانه، استخدام حسابدار، منشی، مسئؤلین انتشارات، و تأمین مکان (تلفن، نمابر، وسایل دبیرخانه، کامپیوتر، سایت، و...)، امور بین‌المللی، پژوهش، نشست‌ها، چاپ فصلنامه که با چاپ دو مجلد از آن به آخرین مرحلۀ علمی پژوهشی شدن خود نزدیک است و سایر مشاغل هزینه بر و وقت‌گیر است و نیاز به پشتیبانی شعب انجمن دارد. اکنون که شما در جریان فرایند وقت‌گیر انتخابات هیئت مدیره بوده‌اید می‌توانید اوقاتی را که تا کنون صرف مجوز رسمی تشکیل انجمن و امور پس از آن کرده‌ام تا اندازه‌ای درک کرده و حدس بزنید. شعب انجمن در واقع از این ذخایر برای راه اندازی خود استفاده کرده، می‌کنند و خواهند کرد.

1-      دورۀ دوم هیئت مدیره تشکیل شده است و در این یکی دو جلسه‌ای که پشت سر گذارده‌ایم با ظرفیت‌های مثبت‌ اعضا آشنا شده‌ام که امید ما را برای توسعۀ انجمن بیشتر می‌سازد. مهم‌ترین اقدام ایجاد هماهنگی بین رؤسای شعب انجمن در توسعۀ فعالیت‌های آنها است. لازم است از شما پیشنهادهایی برای ایجاد این هماهنگی دریافت کنم. مسلما" این هماهنگی ضرورت دارد. سبک مدیریت اینجانب این نیست که مرکزالگوی ادارۀ شعب باشم بلکه بر اساس استعدادهای شعب امور انجمن واگذار می‌شود. به طور مثال قرار شده که شعبۀ ما در استان مازندران مرکزیت تشکیل اولین همایش کشوری را برای انجمن داشته باشد. جناب آقای دکتر خلخالی این مسؤولیت را پذیرفته‌اند و اقدام خواهند نمود. انجمن برای تشکیل این همایش از همفکری اعضا استفاده می‌کند. بنابراین، اینجانب از هر گونه پیشنهادی که از سوی شعب برای پذیرش یکی از وظایف خود دریافت کند استقبال کرده و با هماهنگی با سایر شعب به آن مرکزیت داده و به آن یاری خواهیم رساند.

2-      پیشنهاد تأسیس رشتۀ مدیریت آموزش بزرگسالان با مدرک کارشناسی ارشد مجازی مطرح گردیده و خانم دکتر زهرا حسینی هماهنگی مدیریت تأسیس این رشته را به عهده دارند. از شعب انجمن‌ها دعوت می‌شود پیشنهادهای خود در این موضوع را به آدرس انجمن مدیریت آموزشی ایران ارسال دارند.

3-      پیشنهاد بر گزاری همایش فارغ‌التحصیلان رشتۀ مدیریت آموزشی با موضوعات اشتغال، و کارآفرینی با مشارکت شعب انجمن به لحاظ معرفی دانشجویان و استادان مدیریت آموزشی مطرح شده است. از پیشنهاد پذیرش مرکزیت این همایش در شعبۀ  داوطلب استقبال می‌شود. جناب آقای حیدری‌فرد برای هماهنگی در مدیریت اجرای این همایش در استانها معرفی می‌شوند. در مرکز هم جناب آقای دکتر تورانی با همکاری سرکار خانم سلطانی مدیر برگزاری این همایش در تهران می‌باشند.

4-      پیشنهاد می‌شود همایش اعضای انجمن، هیئت مدیرۀ شعب و استادان مدیریت آموزشی شعب تشکیل شود. برای این همایش نیز از شعب داوطلب تقاضا می‌شود از مساعدت سایر شعب و نیز ازمدیر هماهنگی جناب آقای حیدری فرداستفاده شود.

5-      برای تسّری آشنایی با الگوی جدید مدیریت آموزش و بستر سازی برای هدایت نظریات و امور مدیریت آموزشی به سوی عمل لازم است کارگاه‌هایی به این منظور تشکیل شود تا اعضای آن بتوانند خود در هر یک از شعب چنین کارگاه‌هایی را برای مخاطبین خود که مدیران آموزشی سازمان‌های مختلف و معلمان، دبیران، استادان هستند دایر نمایند. بنابراین، هر یک از شعب اقدام به اعزام داوطلبان شرکت در کارگاه آموزشی انجمن مرکزی با موضوع مدیریت آموزش به منظور آشناسازی آنان و کسب گواهی شایستگی در تأسیس این کارگاه‌ها در شعب خودخواهند نمود. شعب انجمن از هم اکنون می‌توانند با تعیین شاخص‌هایی از قبیل مقالات علمی منتشر شده، تمایل به تدریس طبق الگوی جدید مدیریت آموزش مباحث درسی، آمادگی برای انتشار مقالات خود و شرکت در کنفرانس‌های بین‌الملل به لحاظ توانایی علمی و مالی به معرفی این افراد اقدام نمایند. خانم سلطانی و خانم افکار مدیریت اجرایی این کارگاه آموزشی را به عهده دارند.اینجانب به عنوان مسؤول کمیتۀ آموزشی با اختیارات مصوب هیئت مدیرۀ انجمن مسئؤلیت آموزش در این کارگاه را به عهده خواهم داشت و بزودی محتوا و شرایط آن را در سایت انجمن اعلام خواهم کرد.

6-      برگزاری همایشهای درسی با موضوع درسی مرتبط با رشتۀ مدیریت آموزشی: اولین و دومین این نوع همایش در سال 1392 در بارۀ موضوع روش‌های تحقیق در مدیریت آموزشی و آسیب‌های آن به کیفیت تحقیقات پایان‌نامه‌های مدیریت آموزشی در محل این انجمن تشکیل شد. هر یک از شعب می‌توانند مدیریت اجرایی این همایش را در استان خود بر عهده بگیرند. و برای صدور گواهی شرکت اعضا از جناب آقای دکتر کرمی زاد مدیر اجرایی این همایش در تهران استفاده نمایند.

7-      برگزاری همایش مدیران مدارس برای آشنایی با مدیریت آموزش مباحث درسی. سرکار خانم عالمین مدیریت اجرایی این همایش را دارند. جناب آقای دکتر تورانی مدیر اجرایی همایش خواهد بود. گزارش این همایش به زودی به اطلاع خواهد رسید.

8-      نشست‌های رؤسای هر یک از شعب با مدیریت و هماهنگی جناب آقای حیدری فرد و خانم عالمین: مشارکت داوطلبانۀ شعب انجمن برای پذیرش تشکیل آن در استان خود بسیار مغتنم است. .

9-      همایش یکروزۀ مدیران گروه‌های مدیریت آموزشی در دانشگاه‌های ایران- اینجانب (بهرنگی) عهده‌دار تشکیل آن خواهم بود. منتظر دریافت پیشنهاد پذیرش برگزاری آن در یکی از استان‌ها می‌باشم.

10-  تهیه و تدوین تفاهم‌‌نامۀ هر یک از شعب با سازمان‌های ذیربط برای انجام خدماتی چون آموزش، پژوهش و مشاوره و راهنمایی مدیریت‌ها و سازمان‌های ذیربط که لازم است هماهنگی لازم در کنفرانس رؤسای شعب ایجاد شود.

11-  کمک به تهیه و تدوین مقالات علمی قابل ارائه در همایش‌های ملی و بین‌المللی و نیز امکان‌یابی برای ارائه و چاپ آنها-  که اینجانب (بهرنگی) با بهره‌مندی از همکاران در حال اجرایی کردن برنامۀ آن می‌باشم.

با توجه به پیشنهادهای مذکور ملاحظه می‌شود که در به روی گسترش خدمات انجمن مدیریت آموزشی باز است. و از شعب انتظار دارد با پیشنهادهایی از این قبیل به صورت عملی نهایت کمک و یاری خود را به پایداری انجمن مرکزی و خود بنمایند تا انجمن بتواند به عنوان یک خانوادۀ گسترده ولی منسجم نشان بارزی از خدمت به توسعۀ خردمندی افراد جامعه و کسب رضای خداوند منان باشد.

در پایان لازم است تصمیم اخیر هیئت مدیره دایر بر تشویق شعب به همکاری و توسعۀ فعالیتهای آنها را به اطلاع برساند. این تصمیم دایر بر این است که شعبی به  عنوان شعبۀ انجمن در استان می‌تواند تشکیل شود و یا به ادامۀ فعالیت‌های خود بپردازد که حداقل از 75 عضو در آن شعبه برخوردار باشد. طبق این تصمیم هیئت مدیره انجمن در احکامی که قبلا" برای رؤسا و اعضای هیئت مدیرۀ شعب صادر شده تجدید نظر خواهد کرد و صدور احکام جدید مستلزم رعایت شرط مذکور می‌باشد.  بنابراین، هر یک از رؤسا می‌تواند برای خود و اعضای هیئت مدیره درخواست صدور احکام جدید را بنمایند.

چنانچه فعالیت‌های شعب انجمن دایر بر تشکیل نشست‌های علمی از اشخاص صاحبنظر استان، تشکیل همایش‌های با شرکت رؤسای مناطق آموزشی و یا فارغ‌التحصیلان و غیره  بویژه همایش ملی و شاید هم بین‌المللی در هر یک از شعب شکل گیرد به طور حتم انجمن معرفی شده و می‌توان با معرفی انجمن بر تعداد اعضای آن افزود.  در نظر است در کنفرانس رؤسای شعب پس از معرفی 75 عضو هر شعبۀ انجمن شاخص‌هایی برای بازپرداخت حق عضویت اعضای مازاد این تعداد به شعبۀ انجمن تدوین گردد.

موقع را مغتنم دانسته و بهترین درود و ارادت خود را  نثار ارزشمندترین انسان‌ها که اعضای خانوادۀ مدیریت آموزشی ایران می‌باشند می‌نمایم.

محمدرضا‌بهرنگی

رئیس انجمن مدیریت آموزشی ایران

یکشنبه 22 دیماه 1392

منبع : رئيس انجمن
نویسنده خبر : كريمي( مسئول سايت انجمن )
تاریخ انتشار : 1392/10/24 - 9:33
سایت های مرتبط
پورتال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
شوراي انجمن هاي علمي ايران
وزارت آموزش و پرورش
پایگاه تخصصی مجلات نور
نمایه رایگان نشریات (مجلات) علمی پژوهشی کشور
کتابخانه ملی ایران
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایرانIRANDOC
آدرس اختصاصی فصلنامه علمی - پزوهشی رهیافتی نو در مدیریت آموزشی
کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی
وب نوشت تخصصی پژوهش علوم اجتماعی
انجمن مديريت آموزشي ايران شعبه استان آذربايجان شرقي
شعبه استان آذربایجان شرقی
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت بر آموزش سازمانها
ieaa.ir@morvarid تلگرام انجمن مدیریت آموزشی ایران
سایت نشریه علمی - پژوهشی مدیریت مدرسه..
کنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت، اقتصاد و کار آفرینی 10 آبان 1396 مطابق با تاریخ 1 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
کنفرانس بین المللی تحولات در علم، فناوری و مهندسی 11 آبان 1396 مطابق با تاریخ 2 november در کشور تایلند- شهر بانکوک.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم انسانی، مدیریت اقتصاد و حسابداری 27 تیرماه 1396 مطابق با تاریخ 18 July در کشور فرانسه- شهر پاریس.
سومین کنفرانس سالانه مدیریت و اقتصاد کسب و کار به تاریخ 12 مرداد ماه 1396 در دانشگاه علم و فرهنگ.
کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد، توانمندی صنعت جهانگردی در توسعه به تاریخ 16 شهریور ماه 1396 در شهر مشهد.
دومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم، تکنولوژی و مهندسی 18 تیر ماه 1396 مطابق با 9 2017July در کشور فرانسه-شهر پاریس .
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از کنفرانس سالانه، پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی 11 مرداد ماه 1396 تهران -ایران.
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( اولین کنفرانس ملی مطالعات نوین مدیریت در ایران ) - نمایه شده در پایگاه استنادی جهان علوم اسلام (آی.اس.سی) The first national conference on modern management studies in Iran شهریور ماه 25 - 1396 - کرج
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از ( کنفرانس ملی رویکردهای نوین علوم انسانی در قرن 21 ) National Conference on new approaches in humanities in the 21st « در تاریخ 16 آذر 1396 در رامسر
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران از همایش MEDU2017 TEHRAN, IRAN همایش تحلیل مسائل و تامین منابع مالی در آموزش عالی آموزش🌻🌻🌻🌻
برگزاری ( اولین کنفرانس ملی کاربردی سازی هوش تجاری ) راهکارها و چالش ها، تهران- دانشگاه علم و صنعت ایران- 2 آذرماه 1396، همراه با حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران و حضور جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان عضو کمیته علمی
برگزاری( اولین همایش ملی مدیریت اقتصاد و اقتصاد مقاومتی )تاریخ برگزاری 22 آذر 1396 مشهد، با حضور انجمن مدیریت آموزشی ایران به عنوان حامی علمی و معنوی و حضور محترم جناب آقای پروفسور محمد رضا بهرنگی به عنوان کمیته علمی....
حمایت علمی و معنوی انجمن مدیریت آموزشی ایران IEAA از اولین کنفرانس ملی نقش حسابداری، اقتصاد و مدیریت در توسعه پایدار با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، 23 آذر 1396 در تبریز، تالار وحدت دانشگاه تبریز
انجمن مدیریت آموزشی ایران شعبه استان اصفهان
طراحی و اجرا: شرکت آداک