انجمن مدیریت آموزشی ایران Iranian Educational Administration Association
مشاهده خبر
گزارش سومين جلسه ي انجمن مديريت آموزشي شعبه استان كرمانشاه

به نام خدا

سومین جلسه انجمن مدیریت آموزشی استان کرمانشاه و اولین آن در مورخه05/04/1393 با حضور جناب آقای دکتربهرنگی ریاست محترم انجمن مدیریت آموزشی ایران در اتاق ریاست دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه از ساعت 6 بعداز ظهر لغایت 11 شب برگزار گردید. در این جلسه ابتدا آقای دکتر سعیدی پور به عنوان میزبان جلسه ضمن عرض خیر مقدم به ریاست انجمن مدیریت آموزشی ایران و سایر اعضای هیات مدیره، حضور آقای دکتر بهرنگی را در استان به عنوان فرصتی طلایی جهت پیشبرد اهداف انجمن ذکر کردند. سپس جناب آقای دکتر نادری رئیس انجمن مدیریت آموزشی استان ضمن عرض خیر مقدم به آقای دکتر بهرنگی از حضور اعضاء نیز تشکر و قدردانی کردند. پس از آن جناب آقای دکتر بهرنگی ریاست محترم انجمن مدیریت آموزشی ایران با قدر انی از تلاش‌های انجمن مدیریت آموزشی استان به ویژه زحمات آقای دکتر نادری، یاد آور شدند که ریاست محترم جمهوری عنایت ویژه‌ای به توسعه انجمن های علمی در کشور دارند و در این راستا وزارت علوم به ویژه جناب آقای دکتر مرتضی براری ریاست محترم کمسیون انجمن‌های علمی کشور نیز از فعالیت‌ها و برنامه‌های مطلوب انجمن‌های علمی در کشور حمایت جدی به عمل می‌آورد. بنابراین انجمن مدیریت آموزشی ایران و سایر شعب آن در استان‌های مختلف کشور با برنامه‌ریزی‌های اصولی می‌توانند از این فرصت‌های بدست آمده نهایت استفاده را بنمایند. در ادامه آقای رضا حیدری فرد به عنوان رئیس شعب انجمن مدیریت آموزشی ایران و دبیر انجمن علمی مدیریت آموزشی استان کرمانشاه گزارش مفصلی از روند برنامه‌های جاری انجمن و توسعه شعب در کشور و نیز برنامه‌های استان به سمع و نظر حاضرین در جلسه رساندند. در ادامه جلسه هر یک از اعضای انجمن استان: خانم دکتر مریم اسلام پناه (رئیس بنیاد نخبگان استان)- خانم دکتر فرانک موسوی معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان و  آقای یارویسی مدرس دانشگاه فرهنگیان به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند. اهم مصوبات جلسه و مسؤلان اجرایی تصمیمات به شرح زیر می باشد:

1-    جناب آقای دکتر بهرنگی از تلاشهای آقای دکتر نادری در طول زمان تصدی ایشان به عنوان رئیس شعبه استان و خدمات و پیگیری های ایشان از وی تشکر و قدر دانی کردند. ایشان با همکاری  آقای دکتر نادری پذیرفتند که برگزاری کارگاه‌های آموزشی الگوهای تدریس در دانشگاه‌ها را  که توسط هر یک از اعضاء هیات مدیره در حوزه کاری و دانشگاهی خود طراحی می‌شود بررسی و برای تصویب نهایی آماده نمایند.

2-    مقرر شد دبیرخانه انجمن مدیریت آموزشی استان به صورت گردشی در دانشگاه‌ها به مدت 3 سال با توجه به دورۀ سه ساله هیئت مدیره و ریاست آن باشد. بنابراین مکان انجمن مدیریت آموزشی ایران در استان کرمانشاه به دانشگاه پیام نور استان واگذار گردید و در این راستا آقای دکتر سعیدی پور ریاست دانشگاه پیام نور استان پذیرفتند که در اسرع وقت مکان، امکانات مناسب و نیز نیروی انسانی لازم در این حوزه جهت پیشبرد برنامه ها اختصاص دهند. این تصمیم بلافاصله عملی شد و پس از اتمام جلسه جناب آقای دکتر بهرنگی و اعضای محترم هیئت مدیرۀ انجمن مدیریت آموزشی استان از اتاق و تجهیزات آن برای دفتر انجمن دیدار به عمل آوردند و پیشنهادهای تکمیلی ارائه نمودند.

3-    راه اندازی فصلنامه علمی –پژوهشی به تصویب رسید و خانم دکتر موسوی مسؤولیت پیگیری های لازم را پذیرفتند و مقرر شد با همکاری آقای دکتر بهرنگی و  آقای دکتر نادری کار را تا حصول نتیجه نهایی ادامه دهند. ضمنا ریاست دانشگاه پیام نور مکان دفتر فصلنامه را در محل دانشگاه پیام نور مشخص کردند.

4-    در خصوص برگزاری همایش ملی انجمن مدیریت آموزشی ایران، آقای دکتر سعیدی پور پذیرفتند با هماهنگی سایر اعضای هیات مدیره و استانداری کرمانشاه پیگیری لازم را جهت برگزاری هر چه بهتر همایش به عمل آورند و پیوسته آقای دکتر بهرنگی را در جریان فعالیت‌های انجام شده قرار دهند.

5-    انجمن مدیریت آموزشی ایران از اعضای هیات مدیره استانها جهت داوری مقالات فصلنامه مدیریت بر آموزش سازمانها استفاده نماید. آقای دکتر بهرنگی پذیرفتند این موضوع را جزو شرح وظایف مدیر محترم نشریات انجمن سرکار خانم صادقی مدیر داخلی فصلنامۀ مدیریت بر آموزش سازمان‌ها، مدیر داخل فصلنامۀ رهیافت نو در مدیریت آموزشی، و نیز فصلنامۀ مدیریت آموزش علوم دریائی با مدیریت داخلی آقای مطلبی قرار دهند.

6-    از فصلنامه مدیریت بر آموزش سازمانها به هر استان حداقل یک نسخه فرستاده شود. آقای دکتر بهرنگی پذیرفتند که این موضوع در شرح وظایف سرکار خانم صادقی مدیر محترم نشریات انجمن قرار داده شود.

7-    اضافه مقالات بررسی شده فصلنامه مدیریت بر آموزش سازمانها تا شکل گیری و راه اندازی فصلنامه انجمن کرمانشاه به استان کرمانشاه ارسال شود. آقای دکتر بهرنگی پذیرفتند که این موضوع را با همکاری مدیر محترم نشریات انجمن عملی سازند.

8-    انجمن مدیریت آموزشی ایران با همکاری روسای شعب استان ها،در قالب کتابچه‌ای الکترونیکی جهت   معرفی اعضای هیات مدیره مرکزی و استان‌ها با محتوای خلاصه سوابق علمی و  پژوهشی تهیه نموده و در سایت مرکزی جهت اطلاع همه اعضای انجمن قرار دهد. آقای حیدری فرد پذیرفتند این تصمیم را با همکاری خانم ذوقی‌پور رئیس دبیرخانۀ انجمن و نیز خانم کریمی مدیر سایت با همکاری آقای دکتر بهرنگی پی‌گیری نمایند.

9-    دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه توسط رئیس دانشگاه به عنوان مجری برگزاری کارگاه های آموزشی به استانداری معرفی شود. آقای دکتر سعیدی پور این مسؤولیت را پذیرفتند و آقای دکتر بهرنگی طراحی گواهینامه معتبر ارتقای شغلی مدیران و کارکنان با مهر انجمن مدیریت آموزشی ایران و استان و نیز به نمایندگی از سوی سازمان جهانی آموزش علوم و فن‌آوری به عهده گرفتند مشروط بر این که آقای دکتر سعیدی‌پور مجوز  لازم را از استانداری اخذ نمایند.